Nadstandardní zápas 1.A třídy! Béčko porazilo Osvětimany 3:2

Nadstandardní zápas 1.A třídy! Béčko porazilo Osvětimany 3:2

V dalším domácím zápase jsme přivítali mužstvo Osvětiman, posílené o ještě nedávno ligovém hráči Šumulikovském. A v průběhu hry to byl on, kdo dirigoval soupeře, který měl většinu zápasu míč pod kontrolou, ale to bylo vše.

Díky rychlému přechodu do útoku jsme se již v 1. minutě dostali do šance, neboť po centru ze strany míč prošel malým vápnem, ale nikdo jej nedorazil do branky. A tato situace se opakovala několikrát, až ve 28. minutě se prosadil M. Hladík a my jsme se ujali 1:0. Toto skóre vydrželo i do druhého poločasu, který měl podobný průběh jako první. Bohužel se soupeři v 57.minutě vyrovnat po skrumáži před naší brankou. 2. poločas měl podobný průběh jako první, soupeř působil fotbalovějším dojmem, měl míč o trochu více na svých kopačkách, ale do šancí jsme ho nepouštěli, naopak my jsme díky rychlým kontrům stále ohrožovali branku soupeře.

V 71. zvýšil M. Hladík na 2:1 a zdálo, že je to z naší strany vše. Avšak v 85.minutě se k trestnému kopu postavil P. Červenka, jehož střela se od břevna odrazila před branku a M. Hladík pohotově dorazil do branky.

Soupeř se nevzdal a v 89.minutě Pantič stanovil konečný výsledek na 3:2. „V oboustranně výborném zápase si naši hráči zaslouží pochvalu za předvedený výkon a bojovnost a potvrdí zlepšení i v dalších zápasech,“ hodnotí utkání trenér Jan Janča.

„Hráli jsme klasicky 4-4-2, protože změna v rozestavení v minulém zápase nepřinesla plánované ovoce. Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř, který praktikuje rozestavení se třemi středními záložníky. Nadstandardní protivník, který nás místy dostával pod tlak. V 1.  poločase jsme si vytvořili vice šancí a při troše štěstí výsledek poločasu mohl být víc než 1:0 a vstupovalo by se nám lépe do druhého poločasu. Věděli jsme, že přitlačí, což se potvrdilo. Soupeř vyrovnal šťastnou brankou na  1:1 a pak to byl boj. Naštěstí jsme odskočili o dva góly, ale soupeř to na konci  zdramatizoval,  ovšem to už jsme zvládli. Důležité tři body na domácí půdě a ještě proti takovému silnému protivníkovi, jsou velice dobrý odrazový můstek do dalších zápasů.  Byly ale místa, kdy nás soupeř dostal pod tlak, kdy jsme jednoduše ztráceli balóny a nechali jsme je tzv. na koni. Co se týče sestavy, tak nám v tomto zápase pomohli hráči z Áčka. Stačí se podívat, kdo vstřelil góly a každý si může udělat obrázek. Pomohli týmu k dosažení tří bodů. Šumulikovski byl mozek hry, hru zrychloval a posílal spoluhráče do šancí. Měl hodně míčů, ale myslím si, že by soupeř byl silný i bez něj..Co se týče změny golmana, tak je to vždycky zajímavé rozhodnutí, ale myslím si, že Hrnčiřík zachytal velice dobře. Svou premiéru v mistrovském utkání za Béčko zvládl nadprůměrně,“ hodnotí důležitou výhru kapitán Lendler.

„Utkání hodnotím samozřejmě pozitivně, celkem mě kvalita zápasu překvapila. Urvali jsme tři body proti silnému soupeři, který má pravděpodobně ambice na postup. Předvedli jsme bojovný výkon, takže převládá spokojenost. Hrálo se mi dobře, hráči jsou dobří, perspektivní a výborně nám zachytal golman dorostu. Rozdíl mezi MSFL a 1.A třídou je ve kvalitě a rychlosti hry, přece jenom je to skok o tři ligy,“ hodnotí první start za béčko střelec všech tří branek Michal Hladík. „Teď tu zůstanu a vybojujeme postup,“ zavtipkoval mladý fotbalista z Havířova.