Letní příprava dorostu: „Mám v plánu přizvat si trenéra atletiky,“ Ivan Bořuta

Letní příprava dorostu: „Mám v plánu přizvat si trenéra atletiky,“ Ivan Bořuta
I trenér dorostu Ivan Bořuta zhodnotil uplynulou sezónu. Nastínil jak asi bude probíhat letní příprava a co chystá pro své hráče jako zpestření.

„Dorost jsme převzali v půlce podzimu, ve spolupráci s Bedřichem Mařákem. V této části sezony jsme tým hlavně poznávali, jak po stránce fotbalové, tak i po stránce lidské.
Na konci podzimu jsem dostal nabídku pokračovat u dorostu, tentokráte už sám. Což je docela problém s mým zaměstnáním na 4 směny, nicméně jsem nabídku přijal a začal plánovat zimní přípravu.
Do jarní části jsme si dali cíle zapracovat na fyzické kondici a několika aspektech hry, které jsem viděl jako problémové..Tyto cíle se nám dařily splnit tak napůl, v zimní přípravě jsme zamakali na kondici, nicméně silná marodka nám znemožňovala pracovat naplno.

Kádr mi zůstal stejný jako na podzim, takže jsem věděl s kým do toho jdeme a co od kluků zhruba očekávat. Co se týče přístupu, nemám žádné výhrady. Účast na TJ byla hojná a kluci makali. Podzim jsme završili výhrou na zimním turnaji, pořádaný naším oddílem.
Co se týče nejlepšího hráče, tak já vždy dbal spíše na týmovou práci, protože je těžké říct jen jednoho hráče.
Vytvořila se nám silná osa týmu, kdy samozřejmě nejstarší kluci byli tahouny, ať už nejlepší střelec Patrik Daniel, Vašek Tichý nebo kapitán Patrik Švach. V tom jim zdatně sekundovali další tahouni z nižších ročníků Skopal, Skoumal,O. Daniel, Mančík, Khalil, Šustek, Palička a golmanská jistota Tomáš Hrnčiřík...
Tak nejlepší bych jmenovat nechtěl, každý má v týmu jinou roli a všichni hráči, i ti nejmenovaní, se ji snažili plnit na sto procent.

Do letní přípravy vstupujeme s vědomím, že máme pouze čtyři týdny na přípravu do prvního mistrovského utkání, tudíž plánuji začít 4 tréninky v týdnu. Mám v plánu přizvat si trenéra atletiky, který klukům přichystá trénink a na něm bude radit při chybách, co se týče koordinace těla a techniky běhu. Jinak bude tahle příprava samozřejmě hlavně s míčem. Chci hodně zapracovat na poziční hře a pohybu bez míče, kde si myslím máme velké slabiny..
A také hlavním úkolem letní přípravy je zapracovat kluky, vycházející z žáků do dorostu, pro které to bude těžké v tomhle 4 ročním cyklu..

Ještě ohledně uplynulé sezóny. Nejhorším utkáním bych označil domácí utkání s Hulínem, kde jsme byli jasně lepší, ale individuální chyby v obraně a hrozné zakončení, způsobilo prohru 2:3.
Klíčové pro nás bylo asi každé, protože jsme měli hodně zranění, ať už delších či krátkodobých, takže se nám sestava často měnila.
Jako nejlepší bych asi označil to poslední, kdy jsme kvůli zraněním a dovoleným jeli k vítězi krajského přeboru do Uh. Brodu v hodně osekané sestavě, kdy se do brány musel postavit stoper M. Palička a také v základní sestavě nastoupili dva kluci ze žáků, kteří měli v nohách sobotní utkání. Kluci se na utkání nevykašlali, bojovali a dřeli, dokonce jsme u favorita vedli 2:1, ale pak už začaly docházet síly a soupeř nás porazil 2:6, čímž si zajistil vítězství v soutěži. Kluci předvedli velké srdce, bojovnost a touhu, nevzdali to a za to si zaslouží velké díky,“ hodnotí sezónu trenér Ivan Bořuta.